Kod rabatowy -15%: LATO15

Korzyści stosowania wegańskich balsamów do ciała

27.04.2023

W ostatnich latach obserwujemy na świecie rosnący trend życia w stylu eko. Dotyczy to szczególnie krajów wysoko rozwiniętych, co potwierdzają liczne badania. Filozofia eko przekłada się w praktyce na działania legislacyjne w tych krajach, a w konsekwencji m.in. na zmianie podejścia producentów do sposobu wytwarzania i pakowania produktów. Dotyczy to wielu branż życia codziennego, w tym szczególnie przemysłu spożywczego, tekstylnego, motoryzacyjnego, jak również kosmetycznego i perfumeryjnego.

Dlaczego eko?

Wynika to w dużej mierze z rosnącej świadomości społeczeństw na temat ekologii i zagrożeń płynących z braku poszanowania natury przez człowieka. W wyniku nadmiernej eksploatacji fauny i flory, a także problemu rosnącego zanieczyszczenia planety, obserwujemy postępującą degradację środowiska naturalnego. Temat jest oczywiście bardzo szeroki. Skupiając się tylko na jednej gałęzi przemysłu – kosmetycznym, możemy zauważyć w ostatnich latach duże zmiany.

Producenci zaczynają używać opakowań poddających się recyklingowi takich jak np. szkło, coraz częściej stosują naturalne i organiczne komponenty w swoich produktach. Duże koncerny likwidują zakłady produkcyjne w obszarach świata, gdzie nie są przestrzegane normy w odniesieniu do praw człowieka. Rezygnują również z używania surowców pozyskiwanych na takich terenach. Przykładem może być odstąpienie przez wiele firm z używania miki, przy wydobyciu której,  w indyjskich miastach pracują często dzieci.

Czy weganizm i bycie wege też jest częścią trendu eko?

Z całą pewnością. Oczywiście, weganie istnieli zanim jeszcze trend ten zyskał popularność. Chodzi o wewnętrzny kompas i sumienie, które pozwala nam lub zabrania używać produktów odzwierzęcych. Z całą pewnością, popularyzacja tego trendu przyczyniła się do wzrostu liczby osób, które nie tolerują krzywdy zwierząt. Osoby takie nie jedzą produktów pochodzenia zwierzęcego, a także nie stosują lub maksymalnie ograniczają użycie takich produktów w życiu codziennym.

Co to znaczy wegański kosmetyk?

Kosmetyki wegańskie,  to kosmetyki które w swoim składzie nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Dotyczy to zarówno samych surowców, jak i kompozycji zapachowych będących składnikiem większości kosmetyków. Używane kiedyś w kompozycjach piżmo, cywet, castoreum czy ambra od lat zastępowane są syntetycznymi substancjami zapachowymi. Przykładowo, stosowanie naturalnego piżma zostało zabronione w 1979r. Od tego czasu popularność zyskał jego syntetyczny zamiennik tzw. białe piżmo – najczęściej stosowane we współczesnym perfumiarstwie.

Jakich surowców nie ma w wegańskich kosmetykach?

W wegańskich kosmetykach nie znajdziemy produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak np. miód, wosk pszczeli, colostrum, śluz ślimaka, lanolinę, małże, perły, mleko, melatoninę, kolagen czy olbrot. Wegańskie kosmetyki zawierają tylko surowce pochodzenia roślinnego lub syntetycznego.

Wegańskie balsamy do ciała Savoné

Wszystkie nasze kosmetyki są w 100% wegańskie. Świadomie, przy ich tworzeniu nie zdecydowaliśmy się na żadne surowce pochodzenia zwierzęcego. Filozofia VEGE jest bliska naszym sercom i jest kompasem przy tworzeniu kolejnych produktów i kolekcji zapachowych. Używając wegańskich balsamów do ciała Savoné, wybierasz najlepszej jakości kosmetyki zbudowane w ponad 97% z produktów pochodzenia roślinnego. Pozostałe surowce użyte w naszych balsamach takie jak np. składniki substancji zapachowych, konserwanty czy witaminy, są pochodzenia syntetycznego.

Korzyści stosowania wegańskich balsamów Savoné

Największą korzyścią stosowania wegańskich kosmetyków jest rezygnacja z surowców pochodzenia zwierzęcego. Zgodnie z prawem ekonomii, brak popytu zmniejsza również podaż. Wybierając wegańskie kosmetyki do ciała nie przyczyniasz się do cierpienia zwierząt. Flora daje nieograniczone możliwości uzyskania składników i surowców, które nam służą. Wiele z roślin nie zostało jeszcze przebadanych.

Pamiętajmy, że pierwotnie to właśnie rośliny, a konkretnie zioła i olejki eteryczne, stanowiły główne medykamenty na przestrzeni wieków. Do dziś są powszechnie stosowane. Świadczy to o ich dużej skuteczności działania.

Stosując wegańskie balsamy do ciała Savoné możesz mieć pewność, że surowce roślinne użyte w kosmetykach, są najlepszej jakości, zostały kupione przez nas tylko od sprawdzonych dostawców i mają wszelkie certyfikaty. Dzięki temu nasze kosmetyki są bezpieczne, a także skuteczne. Potwierdzają to badania dermatologiczne oraz aplikacyjne, które zostały dla nas wykonane przez zewnętrzne laboratoria, w celu weryfikacji skuteczności i bezpieczeństwa działania kosmetyków Savoné.

Bibliografia:

,,Perfumy, attar i bahkur. Przewodnik po świecie arabskich wonności” J.Mikołajczyk, Warszawa 2021

www.biotechnologia.pl/kosmetologia/zastosowanie-surowcow-odzwierzecych-w-kosmetologii

Shopping Cart