Darmowa dostawa od 150 zł! Odkryj świat pięknych zapachów w pielęgnacji ciała

Blog

Misją Savoné jest połączenie naturalnej pielęgnacji z pięknymi zapachami. Blog ten powstał jako przestrzeń, w której piszemy o poradach pielęgnacyjnych, działaniu składników aktywnych oraz, jako pasjonaci perfumiarstwa, edukujemy w zakresie szeroko pojętej wiedzy o zapachach, ich kreacji i właściwego doboru.

Cytrusowe olejki eteryczne

Cytrusowe olejki eteryczne znajdziemy w większości dobrych perfum. Wyczuwalne są przeważnie w nutach górnych i środkowych zapachu. Dodają świeżości i soczystości kompozycjom.

Roślinne substancje zapachowe

Z czego zbudowane są perfumy? Czym różni się woda perfumowana od toaletowej oraz w jaki sposób uzyskuje się olejki eteryczne, absoluty i konkrety z roślin.

Metody otrzymywania zapachów

Na przestrzeni wieków, perfumiarze udoskonalali metody pozyskiwania zapachów i tym samym kreacji perfum. Początkowo perfumy tworzyła jedna do kilku naturalnych nut zapachowych.

Czym jest zapach?

Zapach jest wszechobecnym i nieodłącznym elementem naszego środowiska. Stanowi nośnik wielu cennych informacji, trafiających zarówno do świadomości, jak i podświadomości odbiorcy.

Balsam do ciała na prezent

Luksusowe balsamy do ciała na prezent

Szukając pomysłu na prezent, często zastanawiamy się co lubi osoba, którą chcemy obdarować, czym się pasjonuje, co by jej się przydało lub po prostu – co może jej się spodobać.

Shopping Cart