KOD RABATOWY -20%: MAMA

Balsamy do ciała dla delikatnej skóry

17.03.2023r.

Delikatna skóra wymaga szczególnie uważnej i wyselekcjonowanej pielęgnacji. Skóra taka podatna jest o wiele bardziej na wszelkiego rodzaju skaleczenia, zadrapania czy otarcia. Dodatkowo, delikatna skóra to zazwyczaj skóra wrażliwa na działanie wielu składników aktywnych. Jak więc należy odpowiednio pielęgnować skórę wrażliwą?

Odpowiednio dobrane kosmetyki

Właścielom skóry delikatnej o wiele trudniej jest dobrać kosmetyk do codziennej pielęgnacji. Wynika to z faktu, że wiele produktów pielęgnacyjnych powoduje u nich alergie skórne lub zwykłe podrażnienia. Skóra wrażliwa nie lubi niektórych olejków eterycznych, drażniących i sztucznych substancji zapachowych, ekstraktów z roślin w większym stężeniu lub naturalnych, nieoczyszczonych składników. Niekoniecznie wszystkie kosmetyki naturalne i organiczne sprawdzą się w przypadku pielęgnacji takiej skóry. Każdy kto posiada tego typu skórę wie doskonale o czym piszemy i prawdopodobnie zna już substancję które działają drażniąco na jego skórę.

Co należy robić mając delikatną skórę?

Przede wszystkim dobierać kosmetyki dobrej jakości dedykowane skórze wrażliwej lub kosmetyki dla małych dzieci. Tzw. dermokosmetyki to nazwa marketingowa, która zwyczajnie odnosi się do kosmetyków sprzedawanych w aptekach. W przypadku pielęgnacji wrażliwej skóry twarzy, faktycznie wiele z takich produktów spełnia swoją rolę ze względu na odpowiednio dobrany skład.

Delikatna kąpiel

Pamiętajmy o codziennych przyzwyczajeniach. Stają się one naszymi nawykami. Posiadaczom delikatnej skóry polecamy raczej prysznic niż długie kąpiele. Zalecamy używanie do mycia naturalnych i niedrażniących produktów myjących. Jak je znaleźć jeśli nie znamy się na składnikach? Wybierajmy żele pod prysznic zawierające minimum 97% substancji pochodzenia naturalnego lub takie, które są dedykowane małym dzieciom. Ważne aby nie zawierały drażniących SLS-ów w składzie, które mogą naruszać barierę hydrolipidową wrażliwej skóry.

Balsam do delikatnej skóry

Dla skóry wrażliwej i delikatnej idealnym balsamem będzie taki, który ma łagodne działanie regenerujące. Istotne by nawilżał skórę i nie był komedogenny. Rolą balsamu do tego typu skóry jest również zabezpieczenie jej przez TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Wszystkie te cechy posiadają balsamy do ciała Savoné. Mają one rozbudowaną bazę składników w oparciu o emolienty pochodzenia naturalnego takie jak skwalan czy tripelargonin. Dodatkowo, w każdym balsamie znajdują się prebiotyki o działaniu nawilżającym, oleje, masła, ekstrakty i hydrolaty z roślin oraz witaminy. Ważny jest skład, ale również proporcje które wpływają na skuteczność i bezpieczeństwo działania.

Wszystkie nasze balsamy zostały przebadane przez lekarzy dermatologów i są bezpieczne dla skóry. Dlatego sprawdzą się jako kosmetyki do delikatnej skóry ciała. Szczególnie polecamy balsam Fleurs d’Orient, który zawiera ekstrakty z kwiatów lotosu indyjskiego i egipskiego działające na skórę łagodząco i wyciszająco. Balsam ten długotrwale nawilża i odżywia skórę, a ekstrakt z szafranu dodatkowo działa przeciwstarzeniowo. Olej z baobabu i konopny oraz masło karité odżywią skórę i zadziałają okluzyjnie. Balsamy Savoné zadbają o wymagająco skórę ciała. Ich aksamitna konsystencja, piękny zapach i szybkie wchłanianie sprawią, że pokochasz je od pierwszego użycia.

Shopping Cart