Odkryj świat pięknych zapachów w pielęgnacji ciała

Nawilżający balsam do ciała na lato

31.05.2023r.

W zależności od pory roku, szczególnie w naszej szerokości geograficznej, skóra ciała narażona jest na różne czynniki atmosferyczne. Jesienią i zimą jest to zanieczyszczone powietrze, w tym smog, mróz, przesuszenie skóry na skutek ogrzewania pomieszczeń czy chłodny wiatr. Wiosną i latem z kolei, gdy dzień staje się dłuższy, temperatura powietrza rośnie, na skórę oddziaływuje silniejsze promieniowanie UV i występuje większe ryzyko poparzenia słonecznego. O ile zimą wybieramy tłuściejsze w składzie kosmetyki, o cięższych, otulających zapachach, o tyle wiosną i latem intuicyjnie decydujemy się na lekkie, nawilżające i świeże balsamy do ciała.

Balsam do ciała na lato, kobieta na basenie, nawilżający balsam

Na co zwracać uwagę przy wyborze balsamu do ciała?

Balsam do ciała ma za zadanie przede wszystkim nawilżać i odżywiać skórę, ograniczając przez naskórkową utratę wody. Nakładamy go na całe ciało, dlatego najważniejszą rzeczą w balsamie jest jego skład. Dokładniej rzecz ujmując, kluczowe są dobór, jakość, pochodzenie oraz stężenie składników. Kolejnymi kwestiami przy doborze kosmetyku jest jego konsystencja oraz oczywiście zapach. Nawet najlepszy w składzie balsam odrzucimy, jeśli jego zapach będzie dla nas nie do zniesienia.

Jaki zatem wybrać balsam na lato?

W letnich miesiącach, najlepszy będzie lekki w konsystencji, a jednocześnie silnie nawilżający balsam do ciała. Idealnym wyborem jest nasz cytrusowy balsam Citron de Sicile. Jest to kosmetyk stworzony z myślą o lecie i wakacjach. Jego orzeźwiający, cytrusowy zapach doda Ci energii do działania. Balsam jest zbudowany w ponad 98% ze składników pochodzenia naturalnego. Zawiera ponadto największe stężenie humektantów (wiążą i zatrzymują wodę w naskórku) ze wszystkich naszych balsamów. Idealnie zatem nadaje się do suchej skóry ciała potrzebującej silnego nawilżenia i regeneracji. Do humektantów w naszym cytrusowym balsamie należą m.in. gliceryna roślinna, roślinny glikol pentylenowy, betaina z buraka ćwikłowego, ekstrakt z Klementyny, wyciąg z marakuii czy niacynamid.  

Czy zatem balsam na lato powinien mieć w składzie tylko humektanty?

Oczywiście, że nie. Należy pamiętać, że aby działanie nawilżające humektantów było skuteczne, w składzie kosmetyku muszą się znaleźć w odpowiednich proporcjach również emolienty. Tworzą one warstwę okluzyjną na zewnętrznej części skóry, zapobiegając tym samym odparowaniu z niej nadmiernej ilości wody. We wszystkich balsamach do ciała Savoné, znajdziesz emolienty tylko pochodzenia roślinnego, takie jak np. skwalan z trzciny cukrowej, masło shea, tripelargonin z ostropestu plamistego, czy pochodne oleju kokosowego. Wszystkie one mają również delikatne działanie natłuszczające i odżywcze.

A co ze stężeniem zapachu w kosmetykach na lato?

Zapach ma również kluczowe znaczenie przy wyborze kosmetyku. Na lato, szczególnie w ciągu dnia, polecamy świeże, kwiatowe lub cytrusowe nuty zapachowe. Jeśli lubisz cytrusy, idealny będzie dla Ciebie balsam do ciała Citron de Sicile. Jeśli natomiast wolisz subtelny i elegancki zapach białych kwiatów, wybierz balsam Jasmin des Indes. To co jest również ważne, to zasada że wychodząc na dłuższą ekspozycję słoneczną nakładamy na ciało krem z filtrem UV. Dopiero po zejściu ze słońca i kąpieli, smarujemy się swoim ulubionym balsamem do ciała. Każdy z kosmetyków ma inne zadanie. Krem z filtrem UV ma chronić skórę przed poparzeniem. Balsam natomiast działa nawilżająco, odżywczo i przeciwstarzeniowo, otulając przy tym naszą skórę przyjemnym zapachem.

Shopping Cart