Kod rabatowy -15%: LATO15

Najlepszy zapach balsamu do ciała na wiosnę

24.05.2023r.

Każdy z nas ma swoje ulubione nuty zapachowe, których szuka w perfumach i kosmetykach. To naturalne, ponieważ poprzez zapach komunikujemy się z otoczeniem. Z tego powodu, często intuicyjnie, wybieramy perfumy, w zależności od naszego nastroju, okazji, pory roku czy nawet pory dnia.

Jaki zapach wybrać na wiosnę?

Na wiosnę i lato, powinniśmy wybierać lekkie, kwiatowe i orzeźwiające zapachy. Szczególnie w te dni, gdy temperatura rośnie, a w powietrzu robi się parno, sugerujemy unikać słodkich, ciężkich i duszących perfum. Najlepsze będą wtedy zapachy z grup kwiatowych, cytrusowych czy świeżych np. z nutą morską. W cieplejszych miesiącach roku, wybór odrobinę cięższych nut – bardziej zmysłowych i otulających, jest odpowiedniejszy raczej wieczorową porą.

Czy konsystencja balsamu i jego zapach powinny być spójne?

Zarówno zapach, jak i konsystencja balsamu do ciała powinny również być dostosowane do pory roku. Producenci luksusowych kosmetyków, wiedząc o tym że np. lekki zapach, intuicyjnie wybierany jest w cieplejsze dni, nadają produktowi również lżejszą konsystencję i szybsze wchłanianie. Najlepszej jakości kosmetyki to takie, w których zarówno dobór surowców, jak i działanie, aplikacja oraz zapach są ze sobą spójne. Tak jest w przypadku balsamów do ciała Savoné. Praca nad ich recepturami i zapachami trwała ponad dwa lata. Dzięki temu kosmetyki te są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i stworzone z myślą o potrzebach ich użytkowników.

Który balsam do ciała Savoné wybrać na wiosnę?

Wszystkie kolekcje zapachowe Savoné wyróżniają się eleganckim i wyrafinowanym zapachem. Każda z nich mogłaby samodzielnie stanowić niszowe perfumy. W sezonie wiosenno-letnim, szczególnie na dzień, polecamy trzy nasze balsamy: energetyzujący i silnie nawilżający cytrusowy Citron de Sicile, kwiatowy i dziewczęcy Jasmin des Indes oraz klasykę gatunku – niezwykle kobiecy, bardzo elegancki, a jednocześnie świeży różany zapach – Rose de Grasse. Natomiast, na wieczór sugerujemy Fleurs d’Orient, który jest bardziej zmysłowy i otulający. Zapach ten, z grupy florientalnych, wybierany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Stanowi idealny podkład dla perfum o nutach piżmowych, kadzidlanych i szyprowych.

Shopping Cart