Zapach jest Twoją nową biżuterią

Wąkrota azjatycka w kosmetykach do ciała

26.06.2023r.

Wąkrota azjatycka (Centella asiatica), inaczej nazywana Gotu Kola lub trawa tygrysia, to roślina używana w medycynie Wschodu od tysięcy lat m.in. w walce ze schorzeniami układu krążenia czy gojeniu ran. Uprawiana obecnie głównie na terenach Indii i Cejlonu. Ze względu na swoje przeciwzapalne, regenerujące i nawilżające działanie, zyskała również dużą popularność we współczesnej kosmetologii. Jak wąkrota azjatycka działa w kosmetykach do ciała i dlaczego warto tego składnika używać w pielęgnacji?

wąkrota azjatycka działa przeciwstarzeniowo, antyseptycznie i przeciwobrzękowo. Przyspiesza również gojenie ran.

Wąkrota azjatycka –    działanie na skórę

Wyciąg z wąkroty azjatyckiej wykazuje przede wszystkim działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Działa stymulująco na fibroblasty i syntezę w nich kolagenu i elastyny, a także biosyntezę kwasu hialuronowego. Dzięki temu działa również ściągająco, ujędrniająco i przeciwstarzeniowo na skórę. Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej przyspiesza gojenie ran, wygładza blizny, zmniejszając ich przebarwienia. Ponadto, wąkrota silnie nawilża skórę, poprawiając jej nawodnienie. Stosowana jest także do walki z cellulitem czy problemami skórnymi takimi jak trądzik czy łuszczyca. Pomaga również w gojeniu oparzeń słonecznych.

Do jakiego typu skóry przeznaczone są kosmetyki z wąkrotą azjatycką?

Wąkrota nazywa nazywana jest rośliną długowieczności. Ma szerokie spektrum działania na skórę, poprawiając jej kondycję. Kosmetyki do ciała z zawartością tego składnika aktywnego będą idealne dla skóry zmęczonej, potrzebującej regeneracji i nawilżenia, suchej i odwodnionej, z problemami skórnymi i z cellulitem. Wąkrota ponadto działa napinająco, ujędrniająco, poprawiając gęstość skóry. Będzie zatem idealna w profilaktyce przeciwstarzeniowej skóry całego ciała.

Żele pod prysznic z ekstraktem z wąkroty azjatyckiej

Ze względu na swoje szerokie spektrum korzystnego działania na skórę, Savoné umieściło ekstrakt z wąkroty azjatyckiej w składzie wszystkich swoich żeli pod prysznic. Wyciąg z gotu kola działa antyseptycznie, antycellulitowo, napinająco, przeciwobrzękowo oraz nawilżająco na skórę. Ponadto, działanie nawilżające żeli pod prysznic Savoné wzmacnia wysoka zawartości humektantów roślinnych. Dzięki temu skóra po kąpieli pozostaje subtelnie nawilżona, odżywiona i wygładzona.  

Balsam do ciała z ekstraktem z wąkroty azjatyckiej

W balsamie do ciała Jasmin des Indes znajduje się wysoka zawartość ekstraktu z wąkroty azjatyckiej. Dzięki temu balsam ten głęboko i długotrwale nawilża oraz regeneruje skórę.  Ponadto, nasz jaśminowy balsam działa także napinająco i wygłądzająco, niwelując objawy cellulitu. Balsam szybko się wchłania, a skóra po jego aplikacji jest odżywiona, z widoczną poprawą jej wygładzenia i blasku. Balsam dodatkowo otula skórę pięknym, subtelnym i bardzo zmysłowym zapachem.

Balsam do ciała Jasmin des Indes działa nawilżająco, ujędrniająco i przeciwstarzeniowo na skórę ciała. Jest idealny dla skóry potrzebującej głębokiej regenracji.

Bibliografia:

1.,, Roślinne surowce kosmetyczne” R.Czerpak, A.Jabłońska-Trypuć 2.https://www.czytelniamedyczna.pl/3546,wakrota-azjatycka-centella-asiatica-l-wlasciwosci-lecznicze.html

Shopping Cart