Kod rabatowy -15%: LATO15

Żele pod prysznic z prebiotykami

10.09.2023 r. 

 

żele pod prysznic z prebiotykami

Kiedy myślimy o zdrowej skórze, często skupiamy się na nawilżaniu, oczyszczaniu czy ochronie przed słońcem. Jednak nowe badania w dziedzinie kosmetologii wykazują, że równie ważne jest zachowanie równowagi mikroflory bakteryjnej skóry. Tu na ratunek przychodzą prebiotyki, a dokładnie – żele pod prysznic z ich zawartością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej właściwościom prebiotyków takich jak inulina, betaina i alfa glukan oligosacharydy oraz dlaczego warto je włączyć do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Jaka jest różnica pomiędzy probiotykami a prebiotykami

Probiotyki i prebiotyki, choć mają podobne nazwy i obie odgrywają kluczową rolę w zachowaniu zdrowej mikroflory, różnią się swoimi funkcjami, składem i działaniem. Probiotyki to żywe bakterie, które przynoszą korzyści zdrowotne, podczas gdy prebiotyki to substancje, które karmią te korzystne bakterie. Chociaż oba te terminy są często używane zamiennie, odgrywają one różne, ale komplementarne role w zachowaniu równowagi mikroflory bakteryjnej. W idealnym świecie probiotyki i prebiotyki współdziałają, tworząc synergiczny efekt na rzecz mikroflory. 

Prebiotyki –     działanie

Prebiotyki to naturalne składniki, które promują wzrost korzystnych bakterii, czyli probiotyków, na naszej skórze. Dzięki temu tworzy się zdrowa mikroflora skórna, która odgrywa kluczową rolę w ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zapewnia jej odpowiednie nawilżenie.

Inulina

Pochodząca z korzenia cykorii inulina jest naturalnym polisacharydem, który działa jako doskonały prebiotyk. Pomaga w utrzymaniu równowagi mikroflory skórnej, chroniąc ją przed szkodliwymi bakteriami i wspierając wzrost przyjaznych mikroorganizmów. Jej właściwości nawilżające sprawiają, że skóra jest miękka i elastyczna, a także chroni ją przed utratą wody.

Betaina

Znana również jako trimetyloglicyna, betaina jest naturalnie występującym humektantem. Działa jako magnes na cząsteczki wody, przyciągając je do skóry i pomagając w utrzymaniu optymalnego nawilżenia. Ponadto, betaina ma właściwości łagodzące, które pomagają w zmniejszeniu podrażnień i zaczerwienienia. 

Alfa glukan oligosacharydy:

Alfa glukan oligosacharydy tworzą przyjazne środowisko dla przyjaznych bakterii na skórze, jednocześnie hamując rozwój szkodliwych mikroorganizmów. Zdrowa mikroflora skórna jest kluczem do zdrowej skóry. Dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, alfa glukan oligosacharydy mogą pomóc w łagodzeniu podrażnień i zaczerwienienia skóry. Pomagają wzmocnić barierę skórną, chroniąc skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz utratą wody.

Dlaczego warto używać żeli pod prysznic z prebiotykami?

Wybór żelu pod prysznic z prebiotykami to inwestycja w zdrowie skóry. Zawarte w formule żeli prebiotyki wspierają naturalną barierę ochronną skóry, chroniąc ją przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi i zapewniając optymalne nawilżenie. Co więcej, dbając o równowagę mikroflory skórnej, pomagają w walce z problemami takimi jak suchość, podrażnienia czy zaczerwienienia.

   1. Zdrowa mikroflora skóry: Regularne stosowanie żeli z prebiotykami wspomaga równowagę bakterii na skórze, minimalizując ryzyko podrażnień, alergii i innych problemów dermatologicznych. Poprawiają kondycję skóry i jej zdrowy wygląd.  

   1. Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi: Prebiotyki działają jak tarcza ochronna dla skóry, broniąc ją przed zanieczyszczeniami, szkodliwymi bakteriami i innymi agresywnymi czynnikami. Wspomogą stworzenie naturalnej bariery przed niebezpiecznymi patogenami i alergenami dla każdego rodzaju skóry. 

   1. Wsparcie dla naturalnych procesów regeneracyjnych skóry: Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra staje się bardziej odporna na uszkodzenia i szybciej się regeneruje. 

  Żele pod prysznic z prebiotykami od Savoné 

  W trosce o zdrowie skóry Savoné opracowało żele pod prysznic z aż trzema prebiotykami silnie wspierającymi utrzymanie prawidłowej mikroflory bakteryjnej skóry. Ponadto wszystkie receptury żeli zostały wzbogacone o naturalne probiotyki – kwas mlekowy.  Dzięki temu, po umyciu skóra jest wyraźnie gładsza, ma zdrowszy wygląd i nie czujesz uczucia ściągnięcia skóry.  Wybierz żel pod prysznic z prebiotykami, który będzie najbardziej Ci odpowiadał:

    • Fleurs d’Orient: Zmysłowy zapach i głębokie nawilżenie, doskonały dla relaksującej kąpieli wieczorem.

    • Citron de Sicile: Ożywczy, cytrusowy aromat dodaje energii i orzeźwia skórę, czyniąc ją świeżą i promienną.

    • Rose de Grasse: Delikatna, różana nuta sprawia, że skóra jest nawilżona, jedwabista i pełna blasku.

    • Jasmin des Indes: Egzotyczny, uwodzicielski aromat, który pomaga zrelaksować się i odprężyć po ciężkim dniu.

   Żele pod prysznic z prebiotykami to doskonały sposób na dbanie o zdrowie i piękno skóry. Warto włączyć je do swojej codziennej rutyny, by cieszyć się gładką, nawilżoną i zdrową skórą każdego dnia. W końcu skóra jest naszym największym organem i zasługuje na najlepszą opiekę!

   naturalne żele pod prysznic z prebiotykami

   Shopping Cart