KOD RABATOWY -20%: MAMA

Różany balsam do ciała

25.06.2023r.

Róża od wieków była inspiracją dla artystów. Podziwiana za swój wygląd i wyjątkowy zapach, stała się symbolem miłości i piękna. Grecy poświęcili różę Afrodycie, a chrześcijanie Maryi. Również w islamie, kwiat ten ma istotne znaczenie. Symbolizuje bowiem proroka Mahometa i nazywany jest niebiańskim kwiatem. Ekstrakty z róży używane są także od tysięcy lat w medycynie Wschodu i perfumiarstwie. Jakie zatem znaczenie ma róża w pielęgnacji ciała? Czy warto ją stosować w preparatach do twarzy i ciała, takich jak np. różane kremy czy balsamy do ciała?

Pochodzenie i uprawa róży

Róże są pradawnymi kwiatami, liczącymi sobie ok 35 milionów lat. Krzew różany wywodzi się prawdopodobnie z rejonów Azji Środkowej. Co ciekawe, róża naturalnie rośnie tylko na terenie półkuli północnej. Obecnie znanych są tysiące odmian tego kwitnącego krzewu, choć tylko nieliczne z nich wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym. Najlepszy jakościowo olejek różany uzyskuje się z róży damasceńskiej uprawianej w słynnej Dolinie Róż w Bułgarii. Do innych popularnych odmian róży w perfumiarstwie należą róża stulistna (rejon Grasse we Francji oraz Maroko) oraz róża francuska z Prowansji. Ta ostatnia uzyskała nawet miano róży aptekarskiej, ze względu na swoje prozdrowotne właściwości.

Róża w kosmetykach

Metodą destylacji pary wodnej ( więcej informacji znajdziesz tutaj) uzyskuje się olejek różany oraz pochodną tego procesu – wodę różaną. Te dwie substancje to najstarsze znane środki do walki z oznakami starzenia się skóry, regeneracji i poprawy jej kolorytu. Kosmetyki zawierające ekstrakt z róży, będą idealne dla posiadaczy matowej, zmęczonej i pozbawionej witalności skóry ciała. Dzięki dużej zawartości witamin C i E oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych, wyciąg różany zawarty w kosmetykach, zadziała antyoksydacyjnie oraz wygładzi nawet wrażliwą i delikatną skórę.

Różany balsam do ciała Savoné

W balsamie do ciała Rose de Grasse znajduje się wyciąg z kwiatów trzech szlachetnych róż: stulistnej, piżmowej i damasceńskiej. Jego receptura powstała w taki sposób aby balsam działał regenerująco, odżywczo i antyoksydacyjnie. Przeznaczony jest do skóry suchej i wymagającej długotrwałego nawilżenia i wygładzenia. Już od pierwszego użycia, widać wyraźną poprawę wyglądu i kondycji skóry. Dodatkowym atutem balsamu jest jego piękny, subtelny i niezwykle elegancki zapach bukietu świeżych róż. Balsam jest przebadany dermatologicznie i może być stosowany również przez kobiety w ciąży, co świadczy o bezpieczeństwie jego działania.

Balsam Rose de Grasse Savoné za swoje wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne, wygrał w prestiżowym plebiscycie magazynu Glamour Glammies2023 w kategorii kosmetyk do nawilżania ciała. Otrzymał również wyróżnienie w konkursie Love Cosmetics Awards w 2023 roku w kategorii #luxurytouch.

Bibliografia:

  1. ,,Atlas naturalnego piękna” V.de Taillac, R. Touhami, Kraków 2021
  2. ,,Perfumy, attar i bahkur. Przewodnik po świecie arabskich wonności” J.Mikołajczyk, Warszawa 2021
  3. ,,Podstawy perfumerii’ W.Brud, I. KOnopacka-Brus, Łódź 2009
Shopping Cart